آنفولانزای خوکی - Swine Flu

تعریف آنفولانزای خوکی

ویروس های آنفلونزا پرندگان وآنفلونزا انسانی موچب عفونت در خوک میشوند و در جریان عفونت همزمان ممکن است قسمت هایی از ویروس تغییریابد ومنجر به پیدایش ویروس های بیماریزای جدید برای انساس گردد.آنفلونزا خوکی تنها در افراد درتماس با این حیوان روی میدهد.

علائم آنفولانزای خوکی

لائم و نشانه های آنفولانزای خوکی مشابه علائم عفونت ناشی از سایر انواع آنفولانزا است و می تواند شامل موارد زیر باشد: سردرد،تب ولرز،بدن درد ،سرفه وگلودرد البته تظاهرات درافرادمختلف متفاوت است علایم ونشانه های چشمی مانند:درد هنگام حرکت چشم ها، سوزش چشم ها،حساسیت به نور برخی از افراد همچنین حالت تهوع ، استفراغ یا اسهال را تجربه می کنند علائم آنفلوانزا حدود یک تا سه روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس بروز می کند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر علائم آنفولانزا را دارید و در دوران بارداری هستید یا به بیماری مزمن مانند آسم ، آمفیزم ، دیابت یا بیماری قلبی مبتلا هستید ،حتما به پزشک مراجعه کنید.

عوامل خطر آنفولانزای خوکی

تماس با حیوان آلوده به خصوص دردامداران و دامپزشکان سکونت یا سفر به منطقه آلوده

پیشگیری آنفولانزای خوکی

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها واکسیناسیون سالانه آنفولانزا را برای همه افراد در سن 6 ماه یا بالاتر توصیه می کنند. واکسن های آنفولانزا در برابر ویروس های ایجاد کننده آنفولانزای خوکی و یک یا دو ویروس دیگر که انتظار می رود شایع ترین آنها در فصل آنفولانزا باشد محافظت می کند دستها را به طور مرتب و مرتبا بشویید. از صابون و آب استفاده کنید ، یا در صورت عدم دسترسی ، از یک ضدعفونی کننده دستی مبتنی بر الکل استفاده کنید. هنگام عطسه یا سرفه ، دهان و بینی خود را بپوشانید. اگر بیمار هستید در خانه بمانید. اگر آنفولانزا دارید می توانید آن را به دیگران بدهید. حداقل 24 ساعت پس از اتمام تب خود در خانه بمانید. از سفر به منطق آلوده و تماس مستقیم با حیوانات آلوده بدون محافظ پرهیزکنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل بیماری و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان