زود انزالی - Premature ejaculation

تعریف زود انزالی

به انزال مرد زودتر از زمانی که خود یا شریک جنسی انتظار دارند زود انزالی می گویند. حدودا از هر ۳ مرد یکی از آن ها در طول زندگی خود با این اختلال مواجه می شود. اختلالاتت روانی و بیولوژیک باعث ایجاد این اختلال می شوند و توسط روش های دارویی ، مشاوره و تکنیک های جنسی قابل درمان است.

علائم زود انزالی

اگر علائم زیر را داشته باشید دچار زود انزالی هستید : همیشه یا اکثر اوقات در طول ۱ دقیقه بعد از مقاربت ارضا می شوید ، بهیچ وجه توانایی به تاخیر انداختن انزال در طول سکس را نداشته باشید ، احساس اضطراب یا ناامیدی دارید و از روابط جنسی دوری می کنید. علامت اصلی زود انزالی ، ناتوانی در تاخیر انزال بیشتر از یک دقیقه بعد از مقاربت است. زود انزالی به به دونوع تقسیم می شود. ۱ – همیشگی (اولیه) : زودانزالی تقریبا همیشه وجود دارد و در اولین روابط جنسی هم وجود داشته . ۲ – اکتسابی (ثانویه) : فرد در مقاربت های قبل مشکلی نداشته و یکدفعه این مشکل را پیدا کرده.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر در مقاربت اکثرا دچار انزال ، زودتر از زمان مورد نظر خود می شود موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. بیان کردن این موضوع ممکن است برای بسیاری افراد خجالت آور باشد ولی با اینحال حتما اینکار را انجام دهید چون باعث کم شدن استرس و نگرانی در مورد زود انزالی می شود.

عوامل خطر زود انزالی

اختلالات انزال ، استرس

پیشگیری و درمان زود انزالی

پیشگیری خاصی برای آن مشخص نشده است. درمان : تکنیک های رفتاری ، ورزش های عضلات کف لگن ، تکنیک توقف-فشار دادن ، مشاوره ، کاندوم ، بی حسی موضعی ، دارو های خوراکی مانند دارو های ضد افسردگی ، دارو های ضد درد مثل ترامادول و ...

برای مشاهده اطلاعات کامل بیماری و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول
آیا عفونت مخمری دارم یا چیز دیگر؟
هیدروپس جنینی چیست؟