اریترومایسین (خوراکی)

برندهای دیگر اریترومایسین (خوراکی)

اریترومایسین (خوراکی) در چه مواردی مصرف میشود؟

عفونت های باکتریایی

در چه مواردی اریترومایسین (خوراکی) را نباید مصرف کرد؟

حساسیتمصرف همزمان با استاتین ها، مشتقات ارگوت، سیزاپراید و پیموزاید

عوارض جانبی اریترومایسین (خوراکی)

دل دردانافیلاکسیگیجیاسهالتبالتهاب کبدتوهمکاهش شنواییسردرد و سرگیجهکاهش فشارخونمشکلات کلیویاختلال قلبیتهوع و استفراغ

به موارد زیر در مورد مصرف اریترومایسین (خوراکی) توجه کنید!

طول دوره درمان را کامل کنید،علائم زودتر از عفونت از بین میروند و قطع مصرف دارو باعث رشد عفونت مقاوم به انتی بیوتیک در شما میشود.این دارو بر روی عفونت ویروسی مانند انفلوانزا و سرما خوردگی بی تأثیر است.اگر در اثر مصرف دارو اسهال ابکی و خونی گرفتید، مصرف دارو را قطع کنید و به پزشک اطلاع دهید و بدون دستور پزشک داروی ضد اسهال مصرف نکنید.قبل از مصرف اریترومایسین ، در صورت ابتلا به بیماری کبد ، میاستنی گراویس ، اختلال ریتم قلب ، سابقه سندرم long qt یا سطح پتاسیم یا منیزیم در خون ، به پزشک خود اطلاع دهید.این دارو را به مدت کامل تجویز شده مصرف کنید. علائم شما ممکن است قبل از رفع کامل عفونت بهبود یابد. حذف دوزها همچنین ممکن است خطر ابتلا به عفونت بیشتر را که در برابر انتی بیوتیک ها مقاوم است ، افزایش دهد. اریترومایسین عفونت ویروسی مانند سرماخوردگی یا انفولانزا را درمان نمی کند.داروهای انتی بیوتیکی می توانند باعث اسهال شوند که ممکن است نشانه ای از عفونت جدید باشد. اگر اسهال ابکی یا خونی دارید ، مصرف اریترومایسین را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید. از داروهای ضد اسهال استفاده نکنید ، مگر اینکه پزشک به شما بگوید.اگر به اریترومایسین حساسیت دارید ، نباید استفاده کنید.بعضی از داروها هنگام استفاده با اریترومایسین می توانند اثرات ناخواسته یا خطرناکی ایجاد کنند. در صورت استفاده از موارد زیر ، پزشک ممکن است برنامه درمانی شما را تغییر دهد.لوواستاتین ، سیمواستاتین ؛سیزاپریدپیموزید یاارگوتامین یا دی هیدرو ارگوتامین.اگر تاکنون داشته اید به پزشک خود بگویید:بیماری کبد یا کلیه ؛میاستنی گراویس؛یک اختلال ریتم قلب (به خصوص اگر برای درمان ان دارو مصرف می کنید) ؛سندرم qt طولانی (در شما یا یکی از اعضای خانواده) ؛ یاعدم تعادل الکترولیت ها (مانند سطح پایین پتاسیم یا منیزیم در خون).در دمای اتاق و دور از رطوبت ، گرما و نور نگهداری شود.

مصرف اریترومایسین (خوراکی) در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف اریترومایسین (خوراکی) در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخلات دارویی

آرسنیک-تری-اکسایدویتامین-ب1ویتامین-ب6ویتامین-ب12وریکونازولزافیرلوکاستزیپراسیدونآلفنتانیلآلپرازولامآمیودارون

تداخل بیماری

کولیت ، بیماری کبد، طولانی شدن QT ، نارس بودن ، میاستنی گراویس

گریپ فروت

گریپ فروت و آب گریپ فروت ممکن است سطح اریترومایسین را افزایش دهند اما مشخص نیست که چگونه این امر می تواند بر شما تأثیر بگذارد. بدون صحبت قبلی با پزشک ، مقدار محصولات گریپ فروت را در رژیم خود کم یا زیاد نکنید.

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

الکل،غذا میزان اریترومایسین را در بدن شما کاهش می دهد. اریترومایسین را با معده خالی حداقل 30 دقیقه قبل یا 2 ساعت بعد از غذا مصرف کنید. این کار جذب دارو را برای بدن شما آسان می کند. با این حال ، برخی از محصولات اریترومایسین ممکن است بدون توجه به وعده های غذایی مصرف شوند

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان