کلسیم گلوکونات

برندهای دیگر کلسیم گلوکونات

کلسیم گلوکونات در چه مواردی مصرف میشود؟

جلوگیری یا درمان کمبود کلسیم

در چه مواردی کلسیم گلوکونات را نباید مصرف کرد؟

الرژیشیردهی

عوارض جانبی کلسیم گلوکونات

درد شکمییبوستدرد استخوانورم و ادم بدنخارش و کهیر پوستیسردردادرار کم یا بدون ادرارتورم ، افزایش سریع وزناحساس سبکی ، مانند این که ممکن است از دست رفته باشید.ضربان قلب اهسته یا نامنظم ؛ یامقادیر بالای کلسیم در خون - حالت تهوع ، استفراغ ، یبوست ، افزایش تشنگی یا ادرار ، ضعف عضلانی ، درد استخوان ، گیجی ، کمبود انرژی یا احساس خستگی.عوارض جانبی شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:گرما ، سوزن سوزن شدن یا احساس سنگین ؛مزه گچی در دهان شما.ناراحتی معده ، گاز؛ یایبوست.

به موارد زیر در مورد مصرف کلسیم گلوکونات توجه کنید!

در صورت داشتن مشکلات زیر قبل از مصرف دارو به پزشک خود اطلاع دهید:مشکلات کبدی و کلیوی، سرطان، مشکلات غدد پاراتیروئید، بالا بودن سطح کلسیم در خونکلسیم ماده معدنی است که به طور طبیعی در غذاها یافت می شود. کلسیم برای بسیاری از عملکردهای طبیعی بدن ، به ویژه تشکیل استخوان و نگهداری ان لازم است.گلوکونات کلسیم برای جلوگیری یا درمان کمبود کلسیم استفاده می شود.مشکلات قلبیبیماری کلیوی؛سنگ کلیه؛سرطان؛یک اختلال غده پاراتیروئید. یامقادیر بالای کلسیم در خون شما.

مصرف کلسیم گلوکونات در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف کلسیم گلوکونات در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

کلسیفیکاسیون فسفات ، انقباض / هدایت قلبی ، اختلال عملکرد کلیه ، سارکوئیدوز

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

جذب کلسیم با مصرف آن ممکن است افزایش یابد. با این حال ، غذاهای حاوی اسید اگزالیک (اسفناج یا ریواس) ، یا اسید فیتیک (سبوس و غلات کامل) ممکن است جذب کلسیم را کاهش دهند. برای افزایش جذب کلسیم ممکن است همراه غذا مصرف شود. مصرف فاصله کلسیم را حداقل برای 2 ساعت قبل یا بعد از مصرف غذاهای حاوی اسید اگزالیک یا اسید فیتیک در نظر بگیرید. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با پزشک خود صحبت کنید. مهم است که در مورد سایر داروهایی که استفاده می کنید ، از جمله ویتامین ها و گیاهان ، به پزشک خود بگویید. بدون صحبت قبلی با پزشک ، استفاده از هیچ دارویی را متوقف نکنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان