دگزامتازون (قطره)

برندهای دیگر دگزامتازون (قطره)

دگزامتازون (قطره) در چه مواردی مصرف میشود؟

علائم الرژیالتهاب چشم یا گوش

در چه مواردی دگزامتازون (قطره) را نباید مصرف کرد؟

حساسیتعفونت چشمی بخصوص عفونت هرپسدر مورد گوش: سوراخ بودن پرده صماختاری دیدکاهش بینایی یا سایر تغییرات بیناییدرد چشم یا قرمزیحساسیت چشم به نورضربان درد چشم

عوارض جانبی دگزامتازون (قطره)

خارش چشم یا گوشتاری دیددرد چشم یا قرمزی ؛تاری دید ، دید تونل یا دیدن هاله های اطراف چراغ ؛دید ابری یا مبهمدرد ابروتغییر در شکل مردمک چشم شما ؛افزایش حساسیت چشم به نور ؛ یاعلائم عفونت چشم - تورم ، قرمزی ، ناراحتی شدید ، ایجاد پوسته یا تخلیه.درمان های مکرر با ozurdex ممکن است باعث ایجاد اب مروارید شود ، که می تواند بینایی شما را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است نیاز به درمان جراحی داشته باشد. پزشک تعیین می کند که هر چند وقت یکبار با این دارو معالجه کنید.عوارض جانبی شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:مشکلات بیناییدیدن "شناورها" در دید شما ؛درد چشم یا قرمزی ؛احساس اینکه چیزی در چشم شماست ؛تورم پلک ؛خشکی چشمسردرد یاچشمان شما ممکن است به نور حساس تر باشند.

به موارد زیر در مورد مصرف دگزامتازون (قطره) توجه کنید!

در صورت داشتن مشکلات زیر قبل از مصرف دارو به پزشک خود اطلاع دهید: مالاریا، عفونت مغزی، هرپس چشمی، مشکلات عصبی چشم، شیردهیقطره چشمی دگزامتازون برای درمان التهاب چشم ناشی از الرژی و شرایط خاص از جمله اسیب ناشی از سوختگی های شیمیایی و حرارتی استفاده می شود.از درج چشم دگزامتازون برای درمان درد و التهاب چشم بعد از جراحی چشم استفاده می شود.دگزامتازون دارویی استروئیدی است که برای تسکین قرمزی ، خارش و تورم ناشی از عفونت چشم و سایر شرایط یا روش ها (به عنوان مثال ، جراحی چشم) استفاده می شود.در تصمیم گیری برای استفاده از دارو ، خطرات مصرف دارو باید در مقابل منافع ان سنجیده شود. این تصمیمی است که شما و پزشک اتخاذ خواهید کرد. برای دگزامتازون ، موارد زیر باید در نظر گرفته شود:الرژیاگر تا به حال واکنش غیرمعمول یا الرژیک به دگزامتازون یا داروهای دیگر داشته اید ، به پزشک خود بگویید. همچنین اگر انواع دیگری از الرژی مانند غذاها ، رنگها ، مواد نگهدارنده یا حیوانات را دارید ، به متخصص بهداشت خود اطلاع دهید. برای محصولات بدون نسخه ، برچسب یا مواد بسته بندی را با دقت بخوانید.کودکانمطالعات مناسبی در مورد ارتباط سن با اثرات درگز چشم دگزامتازون در جمعیت کودکان انجام نشده است. امنیت و اثربخشی برقرار نشده است.مطالعات مناسب انجام شده تا به امروز مشکلات خاص کودکان را نشان نداده است که می تواند سود قطره چشم دگزامتازون را در کودکان محدود کند. ایمنی و اثربخشی ثابت شده است.سالمندیمطالعات مناسب انجام شده تا به امروز ، مشکلات خاص سالمندان را نشان نداده است که می تواند مفید بودن قطره های چشمی دگزامتازون یا قرار دادن چشم در افراد مسن را محدود کند.اگر مبتلا به عفونت چشم ، گلوکوم پیشرفته یا سابقه زخم چشم ، جراحی یا ضربه ای هستید که باعث اسیب دیدگی یا پارگی لنز در چشم شما شده است ، نباید تحت درمان ozurdex قرار بگیرید.در صورت حساسیت به دگزامتازون یا داشتن موارد زیر نباید با ozurdex درمان شوید.عفونت در چشم یا اطراف ان.گلوکوم یاسابقه زخم چشم ، جراحی یا ضربه ای که باعث اسیب دیدگی یا پارگی لنز در چشم شما شده است.دگزامتازون می تواند عفونت چشمی را که قبلاً داشته اید یا اخیراً داشته اید (از جمله عفونت تبخال چشم) بدتر یا دوباره فعال کند.اگر تا به حال داشته اید به پزشک خود بگویید:گلوکومشبکیه جدااب مروارید (مگر اینکه این دارو را به عنوان بخشی از عمل جراحی اب مروارید دریافت کنید). یاعفونت تبخال چشم.

مصرف دگزامتازون (قطره) در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف دگزامتازون (قطره) در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

از مصرف برخی از داروها نباید در زمان خوردن غذا یا خوردن انواع خاصی از غذا استفاده شود زیرا ممکن است تداخل ایجاد کند. استفاده از الکل یا تنباکو با داروهای خاص نیز ممکن است باعث ایجاد تداخل شود. با پزشک خود در مورد استفاده از دارو با غذا ، الکل یا دخانیات مشورت کنید.

تداخل بیماری

عفونت های چشمی ، مسمومیت های چشمی

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول
آیا عفونت مخمری دارم یا چیز دیگر؟
هیدروپس جنینی چیست؟