ایبوپروفن

برندهای دیگر ایبوپروفن

ایبوپروفن در چه مواردی مصرف میشود؟

دردالتهابتب

در چه مواردی ایبوپروفن را نباید مصرف کرد؟

حساسیتزخم گوارشیمشکلات تنفسی شدید مانند اسم یا امفیزماختلالات انعقادی شدیدنارسایی شدید کبد یا کلیه

عوارض جانبی ایبوپروفن

خونریزیکمخونیائوزینوفیلیفشار خون بالادرد شکمیتهوعدرد معدهاروغزدنادرار کدرگیجیافزایش وزنخارش پوستالرژی

به موارد زیر در مورد مصرف ایبوپروفن توجه کنید!

برای کم کردن مشکلات گوارشی دارو را بین غذا مصرف کنیدهرگونه بیماری قلبی، ریوی، کبدی، کلیوی یا خونی را به پزشک اطلاع دهیداز مصرف طولانی مدت این دارو بپرهیزیدایبوپروفن می تواند خطر حمله قلبی یا سکته مغزی شما را افزایش دهد ، به خصوص اگر طولانی مدت از ان استفاده می کنید یا دوزهای زیادی مصرف می کنید یا بیماری قلبی دارید. این دارو را فقط قبل یا بعد از جراحی بای پس قلب (پیوند عروق کرونر یا cabg) استفاده نکنید.ایبوپروفن همچنین ممکن است باعث خونریزی معده یا روده شود که می تواند کشنده باشد. این شرایط می تواند بدون هشدار در حالی که شما از ایبوپروفن استفاده می کنید ، به خصوص در بزرگسالان مسن رخ دهد.بیش از دوز توصیه شده خود مصرف نکنید. مصرف بیش از حد ایبوپروفن می تواند به معده یا روده شما اسیب برساند. برای تسکین درد ، تورم یا تب فقط از کمترین مقدار دارو استفاده کنید.به پزشک اطلاع دهید:بیماری قلبی ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، دیابت یا اگر سیگار می کشید.سابقه حمله قلبی ، سکته مغزی یا لخته خون.سابقه زخم معده یا خونریزیاسم؛بیماری کبد یا کلیه ؛احتباس مایع؛ یایک بیماری بافت همبند مانند سندرم مارفان ، سندرم شوگرن ، یا لوپوسدر دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود. اجازه ندهید که داروی مایع منجمد شود.

مصرف ایبوپروفن در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف ایبوپروفن در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخلات دارویی

لفلونومایدتیکلوپیدینوریکونازول

تداخل بیماری

آسم، احتباس مایع، سمیت دستگاه گوارش ، راش، سمیت کلیوی ، ترومبوز ، PKU ، کم خونی ، نارسایی قلبی، سمیت کبدی ، هیپرکالمی ، فشار خون، مهار تجمع پلاکت

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

فشار خون بالا،قبل از استفاده از ایبوپروفن همراه با اتانول از پزشک خود بپرسید. هنگام مصرف ایبوپروفن از نوشیدن الکل خودداری کنید. الکل می تواند خطر خونریزی معده ناشی از ایبوپروفن را افزایش دهد. در صورت مشاهده علائم خونریزی در معده یا روده ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این شامل مدفوع سیاه ، خونی ، یا قیر رنگ ، یا سرفه کردن خون یا استفراغ است که به نظر می رسد مانند محلول قهوه باشد. مهم است که در مورد سایر داروهایی که استفاده می کنید ، از جمله ویتامین ها و گیاهان ، به پزشک خود بگویید. بدون صحبت قبلی با پزشک ، استفاده از هیچ دارویی را متوقف نکنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان