لوزارتان

برندهای دیگر لوزارتان

لوزارتان در چه مواردی مصرف میشود؟

فشار خون بالاپیشگیری از اسیب کلیه در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2

در چه مواردی لوزارتان را نباید مصرف کرد؟

حساسیتحاملگی

عوارض جانبی لوزارتان

عفونت دستگاه تنفسی فوقانیکمخونیعفونت ادراریسرفهگرفتگی بینیتهوعاسهالدرد شکمیدرد پشتگیجیسردرداستانه / خستگیورمهایپرکالمیهیپوگلیسمیفشار خون ارتواساتیکبیخوابیکاهش وزنپوست رنگپریدهلکنت زبانخستگی یا ضعفاریتمی قلبافسردگیبیقراریضربان قلب نامنظمعصبانیت

به موارد زیر در مورد مصرف لوزارتان توجه کنید!

موارد زیر را به پزشک اطلاع دهید: بیماریهای کبدی، کلیوی، بیماری قلبی، حاملگی، کم شدن اب بدن، عدم تعادل در الکترولیت هااگر باردار هستید استفاده نکنید. استفاده را متوقف کنید و اگر باردار شدید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. اگر دارو را در سه ماهه دوم یا سوم مصرف کنید ، لوزارتان می تواند باعث جراحت یا مرگ نوزاد متولد شده شود. از پیشگیری از بارداری مثر استفاده کنید.اگر به لوزارتان حساسیت دارید ، نباید از این دارو استفاده کنید.اگر دیابت دارید ، از لوزارتان به همراه هر داروی حاوی الیسکیرن (امتورناید ، تکتورنا ، تکاملو ، والتورنا) استفاده نکنید.در موارد بسیار نادر ، لوزارتان می تواند شرایطی ایجاد کند که منجر به تجزیه بافت عضلانی اسکلتی شود و به طور بالقوه منجر به نارسایی کلیه شود. در صورت داشتن درد عضلانی ، حساسیت به لمس یا ضعف به ویژه اگر تب ، خستگی غیرمعمول و ادرار رنگ تیره دارید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.قبل از مصرف این دارودر صورت حساسیت به لوزارتان نباید از ان استفاده کنید.اگر دیابت دارید ، از لوزارتان به همراه هر داروی حاوی الیسکیرن (امتورناید ، تکتورنا ، تکاملو ، والتورنا) استفاده نکنید. در صورت ابتلا به بیماری کلیوی ، ممکن است لازم باشد از مصرف این دارو با الیسکیرن خودداری کنید.برای اطمینان از اینکه لوزارتان برای شما بی خطر است ، در صورت داشتن این موارد به پزشک خود بگویید:بیماری کلیوی؛بیماری کبد؛نارسایی احتقانی قلبعدم تعادل الکترولیت ها (مانند سطح پایین پتاسیم در خون). یااگر کمبود اب دارید.در دمای اتاق و به دور از رطوبت ، گرما و نور نگهداری شود.نوشیدن الکل می تواند فشار خون شما را بیشتر کاهش دهد و برخی از عوارض جانبی لوزارتان را افزایش دهد.در حالی که این دارو را مصرف می کنید از مکمل های پتاسیم یا جایگزین نمک استفاده نکنید ، مگر اینکه پزشک به شما گفته باشد.از برخاستن خیلی سریع از حالت نشسته یا خوابیده خودداری کنید ، در غیر این صورت ممکن است احساس سرگیجه کنید. برای جلوگیری از سقوط ، اهسته و ثابت بایستید.

مصرف لوزارتان در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف لوزارتان در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

دیابت، آنژیوادم ، افت فشار خون ، CHF ، هیپرکالمی ، تنگی شریان کلیوی ، اختلال کلیوی، بیماری کلیوی / کبدی

گریپ فروت

اگر لوزارتان مصرف می کنید باید از مکمل های پتاسیم حاوی پتاسیم یا بدون نسخه مکمل های پتاسیم بدون صحبت با پزشک خود پرهیز کنید. این می تواند سطح بالایی از پتاسیم در خون شما ایجاد کند. مقادیر بالای پتاسیم می تواند باعث ضعف ، ضربان قلب نامنظم ، گیجی ، گزگز اندامها یا احساس سنگینی در پاها شود. در صورت مشاهده هر یک از این علائم ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. در برخی از بیماران ممکن است گریپ فروت و آب گریپ فروت اثر لوزارتان را کاهش دهند. در صورت مشکوک بودن به تعامل باید از مصرف گریپ فروت و آب گریپ فروت خودداری شود. انتظار نمی رود آب پرتقال تداخل داشته باشد.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول
آیا عفونت مخمری دارم یا چیز دیگر؟
هیدروپس جنینی چیست؟