کلرفنیرامین

برندهای دیگر کلرفنیرامین

کلرفنیرامین در چه مواردی مصرف میشود؟

علائم سرماخوردگیالرژی

در چه مواردی کلرفنیرامین را نباید مصرف کرد؟

حساسیتبیماری های دستگاه تنفس تحتانی مانند اسمنوزادانزنان شیردهوقفه تنفسی درخواب

عوارض جانبی کلرفنیرامین

خشکی دهان، بینی یا گلوگیجیخوابالودگییبوستتاری دیدضعف عضلانیتهوعاستفراغ و اسهالیبوستنارسایی کبدیتغییرات فشارخونعلائم واکنش الرژیک ، مانند بثورات پوستی ؛ کندوها؛ خارش؛ پوست قرمز ، متورم ، تاول زده یا لایه برداری با یا بدون تب ؛ خس خس سینه تنگی در قفسه سینه یا گلو ؛ مشکل تنفس ، بلع یا صحبت کردن. گرفتگی صدا غیرمعمول یا تورم دهان ، صورت ، لب ها ، زبان یا گلو.

به موارد زیر در مورد مصرف کلرفنیرامین توجه کنید!

در صورت ابتلا به بیماری های زیر این دارو مناسب شما نمیباشد:اب سیاه با زاویه بستههایپرپلازی پروستاتحمله اسماگر به کلرفنیرامین یا هر قسمت دیگری از مایع کلروفنیرامین حساسیت دارید.اگر به مایع کلروفنیرامین حساسیت دارید ؛ هر قسمت از مایع کلرفنیرامین ؛ یا سایر داروها ، غذاها یا مواد دیگر. در مورد الرژی و علائمی که دارید به پزشک خود بگویید.به تمام ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود بگویید که مایعات کلرفنیرامین مصرف می کنید. این شامل پزشکان ، پرستاران ، داروسازان و دندانپزشکان است.بیش از انچه پزشک گفته است مصرف نکنید. مصرف بیش از مقدار گفته شده ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی بسیار بدی را افزایش دهد.از مایع کلرفنیرامین برای مدت طولانیتر از انچه پزشک گفته است استفاده نکنید.از رانندگی و انجام سایر کارها یا کارهایی که خواستار هوشیاری شما هستند ، خودداری کنید تا زمانی که ببینید مایع کلرفنیرامین بر شما تأثیر می گذارد.هنگام مصرف مایعات کلرفنیرامین از نوشیدن الکل خودداری کنید.قبل از استفاده از سایر داروها و محصولات طبیعی که عملکرد شما را کند می کند ، با پزشک خود صحبت کنید.مارک های مختلف مایع کلروفنیرامین ممکن است برای استفاده در سنین مختلف کودکان باشد. قبل از دادن مایع کلروفنیرامین به کودک با پزشک صحبت کنید.با مراقبت در کودکان استفاده کنید. با دکتر صحبت کنیدبرای خواب الودگی کودک استفاده نکنید. با دکتر صحبت کنید

مصرف کلرفنیرامین در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف کلرفنیرامین در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

اثرات آنتی کولینرژیک ، آسم / COPD ، قلبی عروقی، بیماری کلیوی / کبدی

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

الکل می تواند عوارض جانبی سیستم عصبی کلرفنیرامین مانند سرگیجه ، خواب آلودگی و مشکل در تمرکز را افزایش دهد. برخی از افراد همچنین ممکن است دچار نقص در تفکر و قضاوت شوند. شما باید از مصرف الکل در حین درمان با کلرفنیرامین اجتناب کرده یا آن را محدود کنید. بیش از دوز توصیه شده کلرفنیرامین استفاده نکنید و از فعالیتهایی که نیاز به هوشیاری ذهنی دارند مانند رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک خودداری کنید تا زمانی که بدانید دارو چگونه روی شما تأثیر می گذارد. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
علت پوست پوست شدن نوک سینه
بیماری عروق کوچک قلب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول