استرپتوزوسین

برندهای دیگر استرپتوزوسین

استرپتوزوسین در چه مواردی مصرف میشود؟

ضد سرطان

در چه مواردی استرپتوزوسین را نباید مصرف کرد؟

حساسیتنارسایی کبدی، کلیویمشکلات خونی مانند لخته شدن خون و یا خونریزیسرکوب مغز استخوان

عوارض جانبی استرپتوزوسین

نهوع خفیفاستفراغ، اسهالبی اشتهاییبی خوابیافسردگیدرد، تورم و فرمزی محل تزریقعلائم شبه انفلوانزا ( تب و لرز و سردرد، ضعف و یا درد عضلانی)

به موارد زیر در مورد مصرف استرپتوزوسین توجه کنید!

این دارو موجب اسیب شدید کلیوی یا سمیت کبدی می شود بنابراین به نشانه هایی مانند مشکل در ادرار کردن، درد کلیه، زردی و یرقان، تهوع و استفراغ شدید توجه کنید و بلافاصله با پزشک خود تماس بگیریداین دارو موجب ضعف سیستم ایمنی می گردد لذا تماس با بیماران عفونی و حتی مردم عادی را کم کنید و به نشانه های عفونت مانند تب و گرگرفتگی، اسهال، کم ابی بدن و ...توجه کنیداسترپتوزوسین می تواند به کبد یا کلیه های شما اسیب برساند و همچنین ممکن است باعث استفراغ شدید یا اسهال شود.هنگام دریافت استرپتوزوسین ، باید در صورت بروز عارضه جانبی جدی ، سریعاً به بیمارستان یا اورژانس بروید. برای اطمینان از اینکه استرپتوزوسین اثرات مضر ایجاد نمی کند ، ممکن است به ازمایش خون مکرر نیاز داشته باشید.قبل از مصرف این دارواگر تا به حال داشته اید به پزشک خود بگویید:بیماری کلیوی؛بیماری کبد؛یک اختلال خونریزی یا لخته شدن خون. یاسرکوب مغز استخواناستفاده از استرپتوزوسین ممکن است خطر ابتلا به انواع دیگر سرطان مانند سرطان معده را افزایش دهد. از پزشک خود در مورد خطر خاص خود بپرسید.هنگام استفاده از استرپتوزوسین واکسن "زنده" دریافت نکنید و از تماس با کسی که اخیراً واکسن زنده دریافت کرده است خودداری کنید. این احتمال وجود دارد که ویروس به شما منتقل شود. واکسن های زنده شامل واکسن های سرخک ، اوریون ، سرخچه (mmr) ، روتاویروس ، حصبه ، تب زرد ، واریسلا (ابله مرغان) ، زوستر (زونا) و انفلوانزای بینی (انفلوانزا) هستند.

مصرف استرپتوزوسین در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف استرپتوزوسین در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

اختلال عملکرد کبدی ، سرکوب میلو ، اختلال عملکرد کلیه ، دیابت

رانندگی

تا زمانی که بدانید استرپتوزوسین بر شما تأثیر می گذارد از رانندگی یا فعالیت های خطرناک خودداری کنید. واکنش های شما ممکن است مختل شود.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان