بوسرلین

برندهای دیگر بوسرلین

بوسرلین در چه مواردی مصرف میشود؟

سرطان پروستاتدرمان اندومتریوزتحریک تخمک گذاری

در چه مواردی بوسرلین را نباید مصرف کرد؟

الرژیسرطان پروستات غیر وابسته به هورمونبیمارانی که تحت جراحی گونادکتومی قرار گرفته اند.خونریزی غیرطبیعی واژینالحساسیت بیش از حد به بوسرلین یا هر یک از اجزای دیگر دارو (گزارش موارد انافیلاکسی)سرطان پروستات که وابسته به هورمون نیست (زیرا هیچ سودی از سرکوب تستوسترون نخواهد داشت)افرادی که تحت عمل جراحی گنادکتومی قرار گرفته اند (چون سطح هورمون ها تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت)

عوارض جانبی بوسرلین

افزایش درد استخوانبی حسی دست ها و پاهااشکال در دفع ادراراحساس ضعف در پاناتوانی جنسیگرگرفتگیخارشقرمزی یا تورم در ناحیه تزریقاسهالکاهش اشتهاتهوع یا استفراغتورم و حساس تر شدن سینهخشکی واژنسردردسرگیجهدر مرحله اولیه درمان ، قبل از اینکه گیرنده های gnrh به طور قابل توجهی تنظیم شوند ، سطح تستوسترون افزایش می یابد. این می تواند منجر به فعال شدن تومور گذرا با درد استخوان (در بیماران مبتلا به متاستاز سرطانی) و احتباس ادرار شود. عوارض جانبی که بعداً در طول درمان اتفاق می افتد عمدتا به دلیل کم بودن سطح هورمون جنسی است و شامل کاهش میل جنسی ، اختلال در نعوظ ، گرگرفتگی ، خشکی واژن ، اتروفی واژن ، منوراژی ، پوکی استخوان ، افسردگی ، استانه ، ناتوانی عاطفی ، سردرد ، سرگیجه و کاربرد واکنش های سایت.

به موارد زیر در مورد مصرف بوسرلین توجه کنید!

ماه اول درمان، بیمار باید از نظر خطر انسداد حالب و اختلالات نخاعی تحت مراقبت باشد.بوزرلین برای درمان سرطان های پاسخ دهنده به هورمون از جمله سرطان پروستات و سرطان پستان قبل از یائسگی ، بیماری های رحمی وابسته به هورمون جنسی از جمله هیپرپلازی اندومتر ، اندومتریوز و فیبروم رحم و در تولید مثل کمک شده برای ناباروری زنان تأیید شده است. این دارو همچنین برای درمان بلوغ زودرس ، به عنوان یک مسدود کننده بلوغ در کودکان تراجنسی و به عنوان یک جز component از هورمون درمانی تراجنسی استفاده می شود. در القای تخمک گذاری ، از بوزرلین برای سرکوب هیپوفیز به عنوان مکمل تجویز گنادوتروپین استفاده می شود. همچنین به عنوان اسپری بینی برای استفاده به عنوان پیشگیری از بارداری هورمونی در زنان ، با نرخ تخمک گذاری 96٪ ارزیابی شده است

مصرف بوسرلین در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف بوسرلین در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان