بوسپیرون

برندهای دیگر بوسپیرون

بوسپیرون در چه مواردی مصرف میشود؟

علائم اضطراب مانند ترس، تنش، تحریک پذیری، عصبانیت، بیقراری و ...کمک به کنترل علائم سایکوز و بیش فعالی

در چه مواردی بوسپیرون را نباید مصرف کرد؟

حساسیتقبل از 14 روز از قطع داروهای maoi

عوارض جانبی بوسپیرون

خواب الودگی، سرگیجهسردرد، لرزش (ترمور)افزایش ضربان قلبخشکی دهانراش پوستیدرد قفسه سینه؛تنگی نفس؛ یااحساس سبکی ، مانند این که ممکن است از دست رفته باشید.عوارض جانبی شایع بوسپیرون ممکن است شامل موارد زیر باشد:سردردسرگیجه ، خواب الودگیمشکلات خواب (بی خوابی) ؛حالت تهوع ، ناراحتی معده ؛ یااحساس عصبی یا هیجان

به موارد زیر در مورد مصرف بوسپیرون توجه کنید!

این موارد را در صورت وجود به پزشک اطلاع دهید: بیماری کبدی، کلیویاین دارو، یک داروی ضد سایکوز نیست و نباید به این عنوان مصرف شودبعلت تداخلات این دارو، مصرف هرگونه دارویی را به پزشک بگوییداگر در 14 روز گذشته از مهار کننده mao استفاده کرده اید از بوسپیرون استفاده نکنید. یک تداخل دارویی خطرناک ممکن است رخ دهد. مهارکننده های mao شامل ایزوکارباکسازید ، لاینزولید ، تزریق متیلن بلو ، فنلزین ، راساگیلین ، سلژیلین و ترانیل سیپرومین هستند.در صورت حساسیت به ان ، نباید از بوسپیرون استفاده کنید.اگر در 14 روز گذشته از مهار کننده mao استفاده کرده اید از بوسپیرون استفاده نکنید. تداخل دارویی خطرناکی ممکن است رخ دهد. مهارکننده های mao شامل ایزوکارباکسازید ، لاینزولید ، تزریق متیلن بلو ، فنلزین ، راساگیلین ، سلژیلین و ترانسیل پرومین است.برای اطمینان از بی خطر بودن این دارو ، در صورت داشتن هر یک از این موارد به پزشک خود بگویید:بیماری کلیوی؛ یابیماری کبدبوسپیرون مورد استفاده fda برای افراد زیر 18 سال تأیید نشده است ، اما این دارو در کودکان و نوجوانان تحت نظارت دقیق پزشکی و با دوز مناسب استفاده شده است.

مصرف بوسپیرون در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف بوسپیرون در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخلات دارویی

ترانیل-سیپرومینترازودونتریمپیرامینونلافاکسینوریکونازول

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

هنگام درمان با busPIRone باید از استفاده از الکل خودداری کنید. الکل می تواند عوارض جانبی سیستم عصبی busPIRone مانند سرگیجه ، خواب آلودگی و مشکل در تمرکز را افزایش دهد. برخی از افراد همچنین ممکن است در تفکر و قضاوت دچار نقص شوند. بیمارانی که busPIRone دریافت می کنند ترجیحاً باید از مصرف مقدار زیادی گریپ فروت و آب گریپ فروت خودداری کنند. در صورت عدم امکان ، دوز BusPIRone باید حداقل 2 ساعت قبل یا 8 ساعت بعد از آب گریپ فروت یا گریپ فروت مصرف شود. مقادیر زیادی آب گریپ فروت و گریپ فروت ممکن است باعث افزایش مقادیر busPIRone در بدن شما شود. این می تواند منجر به افزایش عوارض جانبی مانند خواب آلودگی شود. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

تداخل بیماری

افسردگی، بیماری کلیوی / کبدی ، گلوکوم ، بیماری کبد، وابستگی به مواد مخدر

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول
آیا عفونت مخمری دارم یا چیز دیگر؟
هیدروپس جنینی چیست؟