اگزازپام

برندهای دیگر اگزازپام

اگزازپام در چه مواردی مصرف میشود؟

اضطرابعلائم ترک الکل

در چه مواردی اگزازپام را نباید مصرف کرد؟

حساسیت

عوارض جانبی اگزازپام

خوابالودگیاحساس بی قراری یا هیجان زدگیگیجیتاری دیدسردردخشمتوهمتحریک پذیریتپش قلب

به موارد زیر در مورد مصرف اگزازپام توجه کنید!

این دارو برای درمان بیخوابی نیست اما ممکن است برای دوره های کوتاه مدت تجویز شود، بعد این مدت از ادامه مصرف ان خوداری نماییداین دارو ممکن است وابستگی بدهددر صورت درمان طولانی مدت از قطع ناگهانی ان خودداری نماییدهرگز از اگزازپام در مقادیر بیشتر یا طولانی تر از زمان تجویز استفاده نکنید.قبل از مصرف این دارواگر به اگزازپام یا سایر بنزودیازپین ها حساسیت دارید ، از اگزازپام استفاده نکنید.برای اطمینان از بی خطر بودن اگزازپام ، در صورت داشتن این موارد به پزشک خود اطلاع دهید:سابقه افسردگی ، بیماری روانی ، افکار یا رفتار خودکشی.سابقه اعتیاد به مواد مخدر یا الکل ؛بیماری کبد یا کلیه ؛ یااگر از داروی مخدر (مخدر) استفاده می کنید.اگزازپام برای استفاده در افراد زیر 6 سال تأیید نشده است.در دمای اتاق و به دور از رطوبت ، گرما و نور نگهداری شود. در صورت استفاده از بطری ، ان را کاملاً بسته نگه دارید.علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل خواب الودگی شدید ، گیجی ، ضعف ، ضعف عضلانی ، از دست دادن تعادل یا هماهنگی ، غش یا کما باشد.اثرات ارام بخشی اگزازپام در بزرگسالان مسن تر ممکن است بیشتر طول بکشد. زمین خوردن تصادفی در بیماران مسن که بنزودیازپین مصرف می کنند معمول است. در هنگام مصرف اگزازپام احتیاط کنید تا از افتادن یا اسیب دیدگی تصادفی جلوگیری کنید.

مصرف اگزازپام در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف اگزازپام در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

مسمومیت حاد الکل ، گلوکوم زاویه بسته ، وابستگی به مواد مخدر ، روان پریشی ، بیماری کلیوی / کبدی ، دپرسیون تنفسی، تشنج ، افسردگی، چاقی ، واکنش های متناقض ، افت فشار خون

رانندگی

از فعالیتهایی که نیاز به هوشیاری ذهنی دارند مانند رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک خودداری کنید تا زمانی که بدانید دارو چگونه روی شما تأثیر می گذارد.

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

الکل

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان