پرومتازین (آمپول)

برندهای دیگر پرومتازین (آمپول)

پرومتازین (آمپول) در چه مواردی مصرف میشود؟

علائم الرژیکهیربیماری مسافرت

در چه مواردی پرومتازین (آمپول) را نباید مصرف کرد؟

کودکان زیر دو سالسابقه صرعهیپرپلازی پروستاتگلوکوماحساسیت به داروهای فنازینی

عوارض جانبی پرومتازین (آمپول)

خوابالودگیگیجیکنفوزیونخشکی دهانتهوعاسهال

به موارد زیر در مورد مصرف پرومتازین (آمپول) توجه کنید!

هرگونه سابقه بیماری های زیر را به پزشک اطلاع دهید:صرع، مشکلات ادراری و پروستات، مصرف داروهای دیگر، اسم، گلوکوم یا اب سیاه، زخم گوارشی، بیماری قلبی و کبدی، بیماری کلیوی و بیماری غده ادرنالاستفاده از پرومتازین را متوقف کرده و در صورت داشتن کشیدگی یا حرکات غیرقابل کنترل چشم ، لب ، زبان ، صورت ، بازوها یا پاها ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. اینها می تواند نشانه های اولیه عوارض جانبی خطرناک باشد. پرومتازین نباید به کودک زیر 2 سال داده شود. پرومتازین می تواند در کودکان بسیار کوچک باعث مشکلات تنفسی شدید یا مرگ در کودک شود. هنگام دادن این دارو به کودک در هر سنی ، با احتیاط دستورات پزشک خود را دنبال کنید.پرومتازین می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید و یا کاری را انجام می دهید که نیاز به هوشیاری و هوشیاری داشته باشد مراقب باشید. از نوشیدن الکل که می تواند برخی از عوارض جانبی پرومتازین را افزایش دهد خودداری کنید. بسیاری از داروهای دیگر وجود دارند که می توانند با پرومتازین تداخل کنند. در مورد تمام داروهای تجویز شده و بدون نسخه پزشک از پزشک خود بگویید. این شامل ویتامین ها ، مواد معدنی ، محصولات گیاهی و داروهایی است که توسط پزشکان دیگر تجویز می شود. استفاده از داروی جدید را بدون اطلاع پزشک خود شروع نکنید. لیستی از تمام داروهایی که استفاده می کنید با خود داشته باشید و این لیست را به هر پزشک یا سایر مراکز درمانی که شما را معالجه می کند نشان دهید.قبل از مصرف این داروپرومتازین نباید به کودک زیر 2 سال داده شود. پرومتازین می تواند در کودکان بسیار کوچک باعث مشکلات شدید تنفسی یا مرگ شود. هنگام دادن این دارو به کودک در هر سنی ، با احتیاط دستورات پزشک خود را دنبال کنید.اگر به پرومتازین یا داروهای مشابه مانند کلرپرومازین ، فلوفنازین ، مزوریدازین ، پروفنازین ، پروکلرپرازین ، تیوریدازین یا تری فلوپرازین حساسیت دارید ، نباید این دارو را مصرف کنید.برای اطمینان از بی خطر بودن پرومتازین ، در موارد زیر به پزشک خود بگویید:اسم ، بیماری انسدادی مزمن ریوی (copd) ، اپنه خواب یا سایر اختلالات تنفسی ؛الرژی سولفیت ؛سابقه تشنج.سیستم ایمنی ضعیف (افسردگی مغز استخوان) ؛گلوکومبزرگ شدن پروستات یا مشکلات ادرار ؛زخم معده یا انسدادبیماری قلبی یا فشار خون بالا ؛بیماری کبد؛تومور غده فوق کلیه (pheochromocytoma) ؛مقادیر کم کلسیم در خون (هیپوکلسمی) ؛ یااگر هنگام استفاده از پرومتازین یا هر نوع فنوتیازین دیگر ، عارضه جانبی جدی داشته اید.در دمای اتاق و به دور از رطوبت ، گرما و نور نگهداری شود.این دارو ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. اگر رانندگی می کنید یا هر کاری که نیاز به هوشیاری دارد انجام دهید مراقب باشید. از برخاستن خیلی سریع از حالت نشسته یا خوابیده خودداری کنید ، در غیر اینصورت ممکن است احساس سرگیجه کنید. برای جلوگیری از سقوط ، اهسته و ثابت بایستید.نوشیدن الکل می تواند عوارض جانبی خاصی از پرومتازین را افزایش دهد.از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا تخت های برنزه خودداری کنید. پرومتازین می تواند به راحتی باعث افتاب سوختگی شما شود. هنگام بیرون بودن از لباس محافظ استفاده کنید و از ضد افتاب (spf 30 یا بالاتر) استفاده کنید.

مصرف پرومتازین (آمپول) در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف پرومتازین (آمپول) در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

مسمومیت حاد الکل ، بیماری قلب و عروقی، افسردگی CNS ، آسیب سر، اثرات ضددوپامینرژیک 1 ، آسم، اثرات آنتی کولینرژیک ، آسم / COPD ، سرطان پستان، واکنش های دیستونیک ، سمیت هماتولوژیک ، بیماری کبد، NMS ، پارکینسون ، اختلال عملکرد کلیه ، اختلالات تشنج ، دیسکینزی تاخیری ، اثرات ضددوپامینرژیک 2

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

قبل از استفاده از پرومتازین همراه با اتانول از پزشک خود بپرسید. این می تواند باعث حرکات غیرقابل کنترل ، تحریک ، تشنج ، سرگیجه شدید یا غش کردن ، اغما ، خواب بسیار عمیق ، ضربان قلب نامنظم و دمای بالا یا پایین بدن شود. هنگام رانندگی ، کار با ماشین آلات یا انجام سایر فعالیت های خطرناک احتیاط کنید ، این داروها ممکن است باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شوند. اگر احساس سرگیجه یا خواب آلودگی میکنید از انجام این کارها پرهیز کنید. مهم است که در مورد سایر داروهایی که استفاده می کنید ، از جمله ویتامین ها و گیاهان ، به پزشک خود بگویید. بدون صحبت قبلی با پزشک ، استفاده از هیچ دارویی را متوقف نکنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
اسید فولیک برای مردان
اسید فولیک قبل بارداری
نکات مهم تغذیه‌ایی که نمی دانیم!
انواع انسولین برای درمان دیابت
کدام ویتامین ها باعث اختلال نعوظ می شوند؟
آی وی اف (IVF) چیست؟