دانترولن (خوراکی)

برندهای دیگر دانترولن (خوراکی)

دانترولن (خوراکی) در چه مواردی مصرف میشود؟

اسپاسم عضلانی در بیماران مبتلا به اسیب نخاعی، سکته مغزی، فلج مغزیجلوگیری از سفتی عضله هایپرترمی بدخیم یا malignant hyperthermiaکمک به مبتلایان بیماری ام اس

در چه مواردی دانترولن (خوراکی) را نباید مصرف کرد؟

نارسایی کبدیسیروز یا هپاتیت

عوارض جانبی دانترولن (خوراکی)

ضعفخواب الودگیاسهال خفیفگیجیاحساس خستگیاستفراغزردی خفیفخواب الودگی شدیدضعف شدید عضلانیتنفس ضعیف یا کم عمقاستفراغ شدید یا مداوم یا اسهال ؛مشکلات بینایی یا گفتاری ؛ادرار دردناک یا دشوارتشنج یااحساس سبکی ، مانند این که ممکن است از دست رفته باشید.عوارض جانبی شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:سرگیجه ، خواب الودگیاسهالضعف؛ یااحساس خستگی.

به موارد زیر در مورد مصرف دانترولن (خوراکی) توجه کنید!

موارد زیر را به پزشک اطلاع دهید: بیماری کبدی مانند یرقان، سیروز، بیماری قلبی و سکته، بیماری های ریوی مانند اسم و copd، اعتیاد به مواد مخدرچون این دارو ممکن است اسیب شدید کبدی بدهد مواظب نشانه های اولیه ان مانند تهوع و زردی یا یرقان باشیداگر بیماری کبدی فعال دارید ، نباید دانترولن مصرف کنید. در زمانی که برای تعادل و حرکت ایمن در طی برخی فعالیت ها به تون عضلانی نیاز دارید ، دانترولن مصرف نکنید.دانترولن می تواند باعث اسیب کبدی تهدید کننده زندگی شود ، به خصوص اگر دوزهای بالایی مصرف کنید. دانترولین را در مقادیر بیشتر یا بیشتر از زمان توصیه شده مصرف نکنید.در صورت مشاهده علائم کبدی مانند حالت تهوع ، درد بالای معده ، از دست دادن اشتها ، ادرار تیره ، مدفوع به رنگ خاک رس یا زردی (زردی پوست یا چشم) ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.در صورت حساسیت به داروی دانترولن یا داشتن موارد زیر:بیماری کبدی فعال مانند هپاتیت یا سیروز.در زمانی که برای تعادل و حرکت ایمن در طی برخی فعالیت ها به تون عضلانی نیاز دارید ، دانترولن مصرف نکنید. در برخی شرایط ممکن است کاهش تون عضلانی برای شما خطرناک باشد.اگر یک زن هستید ، اگر بیش از 35 سال دارید یا سایر داروها را مصرف می کنید ، ممکن است در هنگام استفاده از دانترولین دچار مشکلات کبدی شوید. از پزشک خود در مورد خطر فردی خود بپرسید.اگر تا به حال داشته اید به پزشک خود بگویید:بیماری کبد؛بیماری قلبی یا حمله قلبی ؛ یایک اختلال تنفسی مانند copd (بیماری انسدادی مزمن ریوی).مشخص نیست که ایا این دارو به نوزاد متولد شده اسیب می رساند یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.هنگام استفاده از این دارو نباید شیر دهید.دانترولن را نباید به کودک زیر 5 سال بدهید.

مصرف دانترولن (خوراکی) در بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف دانترولن (خوراکی) در شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

تداخل بیماری

سمیت کبدی ، بیماری قلبی ، نقص ریوی

تداخل الکل / غذا / سبک زندگی

الکل می تواند عوارض جانبی سیستم عصبی دانترولین مانند سرگیجه ، خواب آلودگی و مشکل در تمرکز را افزایش دهد. برخی از افراد همچنین ممکن است دچار نقص در تفکر و قضاوت شوند. شما باید از مصرف الکل در حین معالجه با دانترولین اجتناب کرده یا آن را محدود کنید. بیش از دوز توصیه شده دانترولن استفاده نکنید و از فعالیتهایی که نیاز به هوشیاری ذهنی دارند مانند رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک خودداری کنید تا زمانی که بدانید دارو چگونه روی شما تأثیر می گذارد. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

برای مشاهده اطلاعات کامل دارو و نظرات کلیک کنید!
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان