شستن صحیح سبزیجات

نویسنده مریم اکرامیان
بررسی علمی دکتر فاطمه خلیلی

 

میوه ها و سبزیجات بسیار خوشمزه، مغذی و رنگارنگ هستند و غذاهای ایده آلی برای تغذیه و دورهمی های خانوادگی ، می باشد گاهی برای کاهش اشتها  استفاده می شوند. برای اطمینان از اینکه آنها واقعاً برای سلامتی ما سودمند هستند، اما شستشوی باقیمانده سموم و دفع آفات از سطح آن بسیار مهم است.

بهترین روش شست وشوی میوه ها و سبزیجات

بهترین راه برای جلوگیری از سموم دفع آفات مضر، استفاده از میوه و سبزیجات خانگی خودتان یا خرید محصولات ارگانیک است. اگر با این حال، شما نمی توانید محصولاتی را بکارید و محصولات ارگانیک، گران یا در دسترستان نیستند، در اینجا نکاتی برای اطمینان از سلامتی و از بین رفتن سموم آوردیم :

۱. شستن میوه ها و سبزیجات با آب نمک

تحقیقات نشان می دهد که خیساندن میوه ها و سبزیجات در محلول ۱۰ درصد آب نمکی به مدت ۲۰ دقیقه، بیشتر باقی مانده ی سموم را از بین میبرد.

۲. شستن میوه ها و سبزیجات با سرکه

سرکه راه دیگری برای از بین بردن بقایای میوه و سبزیجات است. برخی پیشنهاد می کنند که سبزیجات را در محلولی به نسبت ۱ به ۴ سرکه و آب به مدت ۲۰ دقیقه بشویید ، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می کنند که برای از بین بردن کامل آفت کش ها به سرکه کامل نیاز است. سرکه همچنین می تواند انواع بسیاری از باکتری هایی که ممکن است در مواد غذایی نیز وجود داشته باشد را از بین ببرد. پس برای شستشوی میوه های متخلخل مانند انواع توت ها را در این محلول مراقب باشید چون میتواند روی طعم اینگونه میوه ها تأثیر بگذارد.

۳. شستن میوه و سبزیجات با جوش شیرین و آب 

جوش شیرین به مفدار بسیار کم در آب(۱/۱۰۰) روش دیگری برای شستشوی سموم دفع آفات است. میوه و سبزیجات را به مدت ۱۲-۱۵ دقیقه در آن خیس کنید و سپس با آب بشویید.

۴.  شستن میوه و سبزیجات با آب خالی و سرد

محققان ایستگاه آزمایشگاهی کشاورزی کانکتیکات دریافتند که شستشوی فرآورده ها در زیر آب سرد قادر به کاهش و دفع سموم ۹ سم  از ۱۲ سم میشود. .

۵. میوه ها را پوست بگیرید.

راه های دیگر برای محدود کردن مصرف سموم دفع آفات پوست کندن است (اگرچه برای بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، پوست میوه ها به عنوان یک منبع مواد مغذی است).

در پژوهش های FDA آمریکا استفاده از ماده ی ظرفشویی با به دام انداختن آلودگی ها داخل سبزیجات نه تنها  با شستن با آب خالی هیچ تفاوتی نمیکند، بلکه باعث اضافه شدن مواد شیمیایی به سبزیجات میشوید.

این در حالیست که وزارت بهداشت ايران اين راهكارها را براي خارج كردن انگل مفيد نمي داند و شستشو با مايع ظرفشويي را در دستورالعمل هاي خود ذكر می كند.

برای نصب اپلیکیشن هلیکس کلیک نمایید!
مشاوره آنلاین
| اطلاعات دارویی |
اطلاعات پزشکان
نظر کاربران (۱ نظر)

فراز محمدی خب توصیه ی عملی ما براتون اینه که سبزیجات رو در آب سرد بریزید و مقداری نمک و سرکه اضافه کنید و ۲۰ دقیقه بزارید بمونه و در آخر آب کش کنید و حالا سبزی با حفظ ویتامین ها و البته طراوت و تازگی آماده ی میل کردن هست ۳۰ بهمن ۹۸

مطالب مرتبط
امگا 3 چیست؟ چه قدر از آن باید بخوریم؟
میان وعده های سالم برای نوجوانان
اسید فولیک برای مردان
نکات مهم تغذیه‌ایی که نمی دانیم!
خواص درمانی گانودرما
کافئین چیست؟ برای سلامتی مفید است یا مضر؟
آخرین مطالب
علت پوست پوست شدن نوک سینه
بیماری عروق کوچک قلب
حساسیت به سویا
زخم دهانه رحم یا سرویسیت
آیا آی وی اف درد دارد؟
داروی بیزوپرولول