بهترین روش شستشوی دست

 


شستن دست ها اهمیتی زیاد دارد مخصوصا قبل، حین و بعد از تهیه غذا یا قبل از غذا خوردن. همچنین دست ها باید بعد از استفاده ازسرویس بهداشتی یا تعویض پوشک تمیز شوند، پس از دست زدن به حیوان یا تمیز کردن زباله آنها، پس از دست زدن به زباله، قبل و بعد از درمان زخم ها، بعد از سرفه، عطسه یا فین کردن بینی خود و قبل و بعد از کار با کسی که بیمار است.
وقتی می خواهید سریع دست خود را ضد عفونی کنید، ممکن است یک بطری ضدعفونی کننده در دسترس باشد. اما ضد عفونی کننده دست در مقایسه با شستن دست ها با آب و صابون چقدر موثر است؟
طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، ضد عفونی کننده های دست مبتنی بر الکل می توانند به کاهش میزان میکروب و باکتری های دست شما کمک کنند، اما از شر همه انواع باکتری ها خلاص نمی شوند. همچنین ممکن است در صورت داشتن خاک، چربی یا مواد دیگری که روی دستانتان است، کمتر موثر باشند، بنابراین نباید از آنها به جای شستشوی دست با آب و صابون استفاده کرد.

طبق تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، ضد عفونی کننده های دست مبتنی بر الکل می توانند به کاهش میزان میکروب و باکتری های دست شما کمک کنند، اما از شر همه انواع باکتری ها خلاص نمی شوند. 

شستن درست دست ها

شستن دستها با آب و صابون از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ دستان شما به انواع خاصی از میکروب ها، مانند نورو ویروس ها میتواند آلوده شده باشد.
۱) دستان خود را با آب تمیز بشویید و صابون بمالید.
۲) دستان خود را به هم مالیده و به خوبی شستشو دهید. حتماً قسمتهای پشت دست، بین انگشتان دست و زیر ناخن های خود را شستشو دهید.
۳) حداقل ۲۰ ثانیه دست خود را مالش دهید.
۴)  دستان خود را زیر آب جاری (شیرآب) بشویید.
۵)  دستان خود را با استفاده از حوله تمیز یا هوا خشک کنید.

اگر تصمیم به استفاده از ضد عفونی کننده های مخصوص دست را دارید، از آنهایی که حداقل ۶۰ درصد الکل دارند استفاده کنید و توصیه های CDC را در زیر دنبال کنید.

شستن دست با الکل

شستشوی با صابون مناسب پوست خودتان بهترین گزینه است ، اما هنگامی که صابون و آب در دسترس نباشد ، ضد عفونی کننده دست می تواند به تمیز نگه داشتن دست ها کمک کند
۱) برچسب نحوه ی استفاده ی محصول را  مطالعه کنید.
۲) دستان خود را با هم مالش دهید.
۳) محصول را روی همه سطوح دست و انگشتان خود مالش دهید در حدود ۲۰ ثانیه قبل از خشک شدن مایع ضدعفونی کننده دست ها  را مالش دهید.


 

برای نصب اپلیکیشن هلیکس کلیک نمایید!
مشاوره آنلاین
| اطلاعات دارویی |
اطلاعات پزشکان
سوالات متداول
سلام یک بیمار کرونایی داریم بعد از گذشت 20روز از قرنطینه وی در خانه و برگشت حس چشایی خود ولی در طی روز هنوز 4 تا 5بار سرفه میکند نیاز هست ب دکتر ریه مراجعه کند؟
تک سرفه ها میتونه بعد از بهبود کرونا هم وجود داشته باشه،اگر علامت دیگه ایی مثل بدن درد،تنگی نفس،تب و لرز ندارن نیاز به اقدام بیشتری نیست.
منبع:
نظر کاربران (۲ نظر)

سحر خدا رحممون کنه😔🙏 ۲ اسفند ۹۸

مونا انشالا🙏 ۱۶ اسفند ۹۸

مطالب مرتبط
چگونه سیستم ایمنی قوی داشته باشیم؟
کرونا چگونه انتقال میابد؟
آیا کودکان هم به کرونا مبتلا می شوند؟
سوالات مهم در مورد کرونا
خطر انتقال ویروس کرونا را از طریق نان جدی بگیرید!!
در صورتی که علائم کرونا را داریم چکار کنیم؟
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان