رمدسیویر چیست؟

هیچ دارویی یا درمان تأیید شده ای برای پیشگیری یا درمان کووید۱۹ وجود ندارد. مدیریت بالینی فعلی شامل اقدامات پیشگیری و کنترل عفونت و مراقبت های حمایتی، از جمله اکسیژن رسانی و استفاده از دستگاه های تهویه مکانیکی می باشد.

داروی رمدسیویر

داروی رمدسیویر یک داروی تحقیقتی به فرم تزریقی هست که از با پایان دادن زودرس به رونویسی RNA از تکثیر ویروس جلوگیری می کند. در ابتدا برای درمان بیماری ویروس ابولا مورد بررسی قرار گرفت وکم کم مشخص شد که خاصیت ضد ویروسی برای خانواده ی کروناویروسها هم دارد و به همین جهت به تازگی برای بیماران کووید ۱۹ استفاده شده است. مطالعات بسیار کمی اثربخشی این دارو را در بیماران مبتلا به کووید۱۹ بسیار وخیم مورد بررسی قرار داده‌اند که این تحقیقات همچنان ادامه دارد. 

در برخی کشورها این دارو تنها به بیمارانی داده می‌شود که در مطالعات مربوط به آن شرکت نمایند. 

به تازگی تحقیقاتی در مورد داروی دگزامتازون انجام گرفته است. برای مطلعه روی مطلب زیر کلیک کنید.

دگزامتازون چیست و چگونه در درمان کرونا موثر است؟

داروی هیدروکسی کلروکین و کلروکین 

هیدروکسی کلروکین و کلروکین داروهای خوراکی هستند که برای درمان مالاریا و برخی شرایط التهابی استفاده شده اند. هیدروکسی کلروکین و کلروکین در کارآزمایی های بالینی برای پیشگیری قبل و بعد از مواجهه با بیمار مبتلا به عفونت سارس کو۲ و همچنین درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ خفیف، متوسط ​​و شدید در حال بررسی است. 

پزشکان بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، فرانسه، چین و کره جنوبی، از موفقیت در معالجه بیماران کووید۱۹ با هیدروکسی کلروکلین، خبر داده‌اند ولی هنوز اثربخشی آن اثبات نشده و مطالعات زیادی از بی اثر بودن صحبت می‌کنند، ضمن اینکه نگرانی ها در مورد عوارض جانبی دارو نیز وجود دارد. 

بیماری کاوازکی یا بیماری جدید کودکان چیست؟

برای نصب اپلیکیشن هلیکس کلیک نمایید!
مشاوره آنلاین
| اطلاعات دارویی |
اطلاعات پزشکان
سوالات متداول
سلام یک بیمار کرونایی داریم بعد از گذشت 20روز از قرنطینه وی در خانه و برگشت حس چشایی خود ولی در طی روز هنوز 4 تا 5بار سرفه میکند نیاز هست ب دکتر ریه مراجعه کند؟
تک سرفه ها میتونه بعد از بهبود کرونا هم وجود داشته باشه،اگر علامت دیگه ایی مثل بدن درد،تنگی نفس،تب و لرز ندارن نیاز به اقدام بیشتری نیست.
منبع:
مطالب مرتبط
فاویپیراویر چیست؟
ویروس کرونای جدید و روش های پیشگیری از آن
بهترین روش شستشوی دست
چگونه سیستم ایمنی قوی داشته باشیم؟
کرونا چگونه انتقال میابد؟
آیا کودکان هم به کرونا مبتلا می شوند؟
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان