انتخاب جنسیت جنین با نوع رابطه جنسی

نویسنده مریم اکرامیان
بررسی علمی دکتر فاطمه خلیلی

نوع اسپرم هایی که تخمک را بارور می کنند، در نهایت همان چیزی است که جنسیت کودک را تعیین می کند. بنابراین دكتر شتلز زمان مقاربت و سایر عوامل مانند پوزیشین جنسی و pH مایعات بدن را مورد مطالعه قرار داد تا مشخص شود چه چیزی ممکن است باعث شود ابتدا کدام نوع اسپرم را به تخمک برساند. 

دكتر شتلز بر اساس تحقيقات خود روشي را تدوين كرد که همه این عوامل را در نظر می گیرد. همانطور که تصور می کنید، این اطلاعات تقاضای زیادی داشت. بنابراین،کتاب "چگونه جنسیت کودک خود را انتخاب کنید" نوشته شد، که آخرین بار در سال ۲۰۰۶ به روز شد.

چگونه نوع رابطه جنسی، جنین را مشخص میکند؟

جنسیت کودک در لحظه ای که اسپرم ها با تخمک لقاح میکند به ابتدایی ترین روش مشخص می شود. تخمکهای زن از نظر ژنتیکی با کروموزوم X کدگذاری می شوند. از طرف دیگر، مردان هنگام انزال میلیون ها اسپرم تولید می کنند. تقریباً نیمی از این اسپرم ها ممکن است با کروموزوم X کد گذاری شوند در حالی که نیمی دیگر کروموزوم Y را دارند.

اگر اسپرمی که تخمک را بارور می کند، کروموزوم Y را حمل کند، کودک حاصل احتمالاً XY را به ارث می برد و فرزند پسر میشود.

 اگر اسپرمی که تخمک را بارور می کند کروموزوم X را حمل کند، نوزاد حاصل احتمالاً XX را به ارث می برد، یعنی دختر میشود.

تفاوت اسپرم مذکر با اسپرم مونث

Shettles سلولهای اسپرم را براساس تفاوت هایشان مورد مطالعه قرار داد. آنچه او براساس مشاهداتش نظریه پردازی کرد این است که، اسپرم Y (مذکر) سبک تر، کوچکتر و دارای سرهای گرد است. از طرف دیگر، اسپرم X (مونث) سنگین تر، بزرگتر و دارای سرهای بیضی شکل است.

در این تحقیق، اسپرمهای پدر را، در موارد کمی که پدران تنها فرزندان دختر یا پسر داشتند، مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که پدرانی که بیشتر فرزند پسر دارند، تعداد اسپرم Y نسبت به اسپرم ایکس بیشتری دارند. و برعکس نیز برای مردانی که بیشتر بچه های دختر داشتند، صدق می کرد.

شرایط ایده آل برای فرزند پسر / دختر

علاوه بر تفاوت های فیزیکی، شلتز معتقد بود كه اسپرم حاوی ژن مذکر در محیطهای قلیایی، مانند دهانه رحم و رحم تمایل به حرکت بیشتری دارد. اسپرم حاوی ژن مونث تمایل به باقی ماندن بیشتر در شرایط اسیدی واژن دارد.

در نتیجه، برای بالا بردن احتمال فرزند دختر یا پسر میتوان در روش شتلز با زمان بندی و شرایط محیطی میتوان شرایط را به نفع اسپرم فرزند پسر یا دختر آماده نمود.

 تخمک گذاری چیست؟

چگونه می توان پسردار شد؟

طبق گفته های شتلز، زمان بندی رابطه جنسی کمی بعد از تخمک گذاری یا دقیقا زمان تخمک گذاری، کلید بالا بردن احتمال پسر است. Shettles توضیح می دهد که زوج هایی که برای پسردار شدن تلاش می کنند باید از رابطه جنسی بین زمان قاعدگی و تخمک گذاری خودداری کنند. درعوض، باید در همان روز تخمک گذاری و حداکثر ۲ تا ۳ روز بعد از تخمک گذاری رابطه داشته باشند.

این روش ادعا می کند که حالت ایده آل برای پسردار شدن، پوزیشنی است که باعث می شود اسپرم ها در حد ممکن به دهانه رحم نزدیک شوند. پوزیشن پیشنهادی توسط Shettles در این حالت رابطه داشتن با زن از پشت است که این امکان را برای عمیق ترین نفوذ فراهم می کند.

دوش(شستشو) پیشنهاد دیگری است که توسط Shettles ارائه شده است. از آنجا که این تئوری می گوید اسپرم مذکر در محیطی قلیایی تر بیشتر باقی می ماند، دوش گرفتن با ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط شده با ۱ لیتر آب ممکن است مؤثر باشد. با این حال، شتل توضیح می دهد که قبل از هر مقاربت (زمان مناسب) باید از دوش استفاده شود.

قبل از تلاش برای دوش قلیایی با پزشک خود صحبت کنید، زیرا معمولاً توسط بسیاری از پزشکان و کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان توصیه نمی شود که اینکار انجام شود. دوش می تواند تعادل مایعات در واژن را تغییر داده و منجر به عفونت شود. یا حتی میتواند منجر به مشکلات جدی تر مانند بیماری التهابی لگن شود که از عوارض آن ناباروری است،گردد.

حتی زمان ارگاسم مورد توجه است. با Shettles، زوجین تشویق می شوند که در ابتدا ارگاسم زن را انجام دهند. چرا این مهم است؟ همه به قلیایی شدن واژن برمی گردد.

اسپرم ها به طور طبیعی در محيط قليليي امكان حركت و زنده ماندن بيشتري نسبت به محيط اسيدي دارند، بنابراین، اگر یک زن در ابتدا ارگاسم شود، ترشحات او پس از ارگاسم قلیایی تر است و ممکن است به اسپرم مذکر کمک کند تا در آن شرايط بیشتر زنده بماند و فعال تر باشد.

چگونه می توان دختردار شد؟

برای دختردار شدن توصیه‌ها اساساً برعکس است.

برای دختردار شدن، شتلز می گوید كه قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار كرده و در روزهای بلافاصله بعد از تخمك گذاری خودداری كنید. این بدان معنی است که زوجین باید در روزهای پس از قاعدگی شروع به برقراری رابطه جنسی کنند و سپس حداقل ۳ روز قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی خودداری کنند.

طبق گفته های شتلز، بهترین موقعیت جنسی برای دختردار شدن، موقعیتی است که امکان نفوذ کمتر را فراهم می کند. این به معنای رابطه جنسی از روبرو است که شتلز می گوید اسپرم مجبور است در محیط اسیدی واژن به مراتب بیشتر حرکت کند و به نفع اسپرم حاوی ژن دختر می باشد.

برای افزودن اسیدیته بیشتر به معادله و به نفع اسپرم زن، Shettles پیشنهاد می کند از دوش ساخته شده از ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید و ۱ لیتر آب استفاده شود. مجدداً هر بار که زوجین برای برقراری رابطه جنسی مؤثر واقع شوند، از دوش استفاده می شود.(حتما، قبل از امتحان کردن این دوش خاص، با پزشک خود صحبت کنید.)

در مورد ارگاسم چطور؟ برای جلوگیری از اضافه شدن قلیایی بیشتر به محیط، این روش پیشنهاد می کند که باید تا قبل از انزال مرد از ارگاسم شدن زن خودداری شود.

آیا روش شتلز واقعا موثر است؟

می توانید افراد زیادی را پیدا کنید که می گویند این روش برای آنها جواب داده است، اما آیا علم از آن پشتیبانی می کند؟

یکی از این افراد می گوید روش Shettles به او کمک کرد تا با دومین بارداری خود، دختردار شود. او و همسرش ۳ روز قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی داشتند و دختردار شدند. او در ادامه توضیح می دهد که با اولین بارداری خود، آنها درست در روز تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار کردند که نتیجه آن یک پسر بود.

این مطالعه، Shettles در نسخه فعلی کتاب ادعا میکند این روش ۷۵ درصد موفقیت داشته است. اما هنوز مخالفان و موافقان زیادی دارد.

 

برای نصب اپلیکیشن هلیکس کلیک نمایید!
مشاوره آنلاین
| اطلاعات دارویی |
اطلاعات پزشکان
سوالات متداول
بنده زودانزالی دارم بطوریکه باعث کاهش کیفیت رابطه جنسی ام شده است لطفا راهنماییم کنید.
زودانزالی: برای درمان اختلالات جنسی مانند زود انزالی، اگر علت یافت شود، درمان بهتر اتفاق می‌افتد، اما علت دقیق زود انزالی به طور کلی مشخص نیست. محققان شرایط و علل مختلفی را برای آن ذکر کرده‌اند. اضطراب مهم‌ترین علتی است که می‌توان به آن اشاره کرد. طبق مطالعات عوامل دیگری نظیرِ نبود رضایت زناشویی، اختلالات روانی، اختلالات خلقی، مشکلات جسمانی، و خود ارضایی در بروز زود انزالی نقش دارند. درمان دارویی زود انزالی شامل استفاده از داروهای ضدافسردگی می‌شود. این داروها می‌توانند انزال را به تاخیر انداخته و مدت زمان مقاربت را افزایش دهند. برای تجویز این گونه داروها باید به پزشک مربوطه مراجعه کرده و تحت نظارت وی مصرف کنید بسیاری افراد برای طولانی‌تر شدن رابطه به داروهایی چون متادون و ترامادول روی می‌آورند بدون آن که از اثرات اعتیادآور و وابستگی آن‌ها اطلاع داشته باشند. تکنیک مسترز و جانسون برای رفع زود انزالی استفاده از تکنیک مسترز جانسون یکی از راه‌های موثر برای درمان زود انزالی است. در این روش مرد با بیرون کشیدن آلت تناسلی هنگامی که نزدیک به انزال است و فشار دادن کلاهک آلت، مقداری توقف و سپس ادامه دخول می‌تواند طول رابطه را بیشتر کند. این کار را می‌توان چندین بار طی رابطه انجام داد. معاشقه طولانی به مرد آموزش می‌دهد چطور هیجاناتش را کنترل کند. زنان برای رسیدن به برانگیختگی جنسی نیاز به زمان طولانی‌تری دارند، اما مردان سریعا می‌توانند مراحل چرخه جنسی را طی کنند. بنابراین در یک معاشقه مرد یاد می‌گیرد چطور هیجاناتش را به تعویق بیندازد و عمل را آهسته پیش برده و زمان معاشقه خود را مدیریت کنید یکی دیگر از روش‌های پیشگیری از انزال زودرس استفاده از اسپری‌ها و ژل‌های تاخیری می‌باشد. کاندوم تاخیری نیز گزینه مناسبی است ضمنا بین روابط جنسی‌تان فاصله‌های طولانی مدت نیندازید.
بنده در رابطه جنسی با همسرم ارگاسم نمی شوم علت چیست؟
بهتر است قبل از رابطه یکسری موارد در شما و همسرتون بررسی بشه،که آیا در روابط روزانه مشکلی وجود داره یا خیر،حس احترام و علاقه ی دو طرفه وجود داره یا نه.ابتدا باید روابط زناشویی روزانه بین شما و همسرتون اصلاح بشه.انتظارات از همدیگه رو بدونید و براورده کنید.سعی کنید باهم دیگه بیشتر صحبت کنید و رابطه ی جنسی رو اصلاح کنید پاسخ از: دکتر علی رحمانی
منبع:
نظر کاربران (۲ نظر)

Bahar مطلب واقعا مفیدی بود ممنون ۶ آذر ۹۹

محمد رضا نقدی بسیار مفید وعالی بود ۱۷ اسفند ۰۱

مطالب مرتبط
اقدامات پیش از بارداری
زمان تخمک گذاری و بارداری
تخمک گذاری چیست؟
بهترین سن برای بارداری
انتخاب جنسیت جنین قبل از لقاح
آیا قرص های جلوگیری باعث ناباروری میشوند؟
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان