سندروم قبل از قاعدگی

This browser does not support the video element.

 

سندرم پیش از قاعدگی نسبتا شایع است و به علت تغییرات هورمونی هستش که در خانم ها قبل از قاعدگی اتفاق می افتد که به صورت تغییرات روحی وجسمی در فرد میشود و با دانستن اطلاعات و آگاهی میتوانیم تعامل بهتری با آن داشته باشیم.

درمان سندرم قبل ازپریود با تغذیه

ازجمله مواردی که باعث کاهش اثرات آن میشود:

۱)  پرهیز غذایی مانند کاهش آب و نمک را محدود تر کنیم.

۲) مصرف شیرینی و شکلات را کمتر کنیم.

۳) انجام ورزش حتی یک پیاده روی ساده بسیار تاثیر دارند.

۴) کاهش مصرف دخانیات میتونه تاثیر گذار باشد.

در صورت عدم بهبود میتوانید دارو مصرف کنید.

 

برای نصب اپلیکیشن هلیکس کلیک نمایید!
مشاوره آنلاین
| اطلاعات دارویی |
اطلاعات پزشکان
سوالات متداول
دلیل سردرد و تنگی نفس شدید قبل از پریود شدن چیست؟
علت اصلی سندرم پیش از قاعدگی ( pms ) است . علت اصلی این سندرم ناشناخته است ولی تغییرات هورمونی و ... در ایجاد ان دخیل هستند . علایم آن شامل علائم و نشانه‌های عاطفی و رفتاری تنش یا اضطراب ، حالت افسردگی ،گریه ،نوسانات خلقی و تحریک پذیری یا خشم ،تغییرات اشتها و هوس‌های غذایی، مشکل در به خواب رفتن(بی خوابی) ،دوری از اجتماع و گوشه گیری ،مشکل در تمرکز ،تغییر در میل جنسی ،علائم و نشانه‌های فیزیکی ،درد مفاصل و عضلات ،سردرد ،خستگی ،افزایش وزن مربوط به احتباس مایعات ،نفخ شکم ،حساسیت پستان ،افزایش آکنه ،یبوست یا اسهال ، تغییرات پوستی و ...‌ است . توصیه میکنم برای درمان حتما ورزش کنید و مایعات فراوان مصرف کنید و رژیم غذایی سالم داشته باشید و جهت دریافت نسخه دارویی به پزشک مراجعه کنید .
من 40 ساله هستم الان نزدیک به یه سال پریود نمیشم دلیلش چیه؟
عدم قاعدگی یا به اصطلاح آمنوره علل مختلفی دارد مثل اختلال هورمونی ، یائسگی زودرس و اختلال تیرویید و .... توصیه میکنم یک ازمایش کامل خون و هورمون و یک سونوگرافی کامل رحم و تخمدان انجام دهید و حتما توسط متخصص زنان جهت معاینه و درمان ویزیت شوید .
حدود دو ماه از پریود قبلی ام گذشته است اما پریود نشدم علت آن چیست؟
علل عقب افتادن قاعدگی متعدد است : شایع ترین ان به علت باردار است و سپس اختلال هورمونی ، اختلال تیرویید ، یائسگی زودرس و .... است . توصیه میکنم ابتدا یک ازمایش کامل خون و هورمون انجام دهید و توسط متخصص زنان معاینه شوید .
سندرم پیش از قاعدگی دارم به طوریکه شبها نمی توانم بخوابم دچار تپش قلب میشوم و به شدت دهانم خشک می شود چیکار کنم؟
علت اصلی این سندرم ناشناخته است ولی تغییرات هورمونی و ... در ایجاد ان دخیل هستند. علایم آن شامل علائم و نشانه‌های عاطفی و رفتاری تنش یا اضطراب، حالت افسردگی،گریه، نوسانات خلقی و تحریک پذیری یا خشم، تغییرات اشتها و هوس‌های غذایی، مشکل در به خواب رفتن(بی خوابی) ،دوری از اجتماع و گوشه گیری ،مشکل در تمرکز ،تغییر در میل جنسی ،علائم و نشانه‌های فیزیکی ،درد مفاصل و عضلات ،سردرد ،خستگی ،افزایش وزن مربوط به احتباس مایعات ،نفخ شکم ،حساسیت پستان ،افزایش آکنه ،یبوست یا اسهال ، تغییرات پوستی و ...‌ است . توصیه میکنم برای درمان حتما ورزش کنید و مایعات فراوان مصرف کنید و رژیم غذایی سالم داشته باشید و جهت دریافت نسخه دارویی برای درمان علائم به پزشک مراجعه کنید . درمان این سندرم به صورت علامتی میباشد .
روز سوم قاعدگی هستم اما به شدت درد دارم آیا درد پریودی ارثی است آیا علت دیگری دارد؟
درد شدید شکمی نیاز به معاینه و بررسی دارد اگر درد شدید است و با غذا خوردن تشدید میشود و به مسکن ساده پاسخ نمیدهد و یا همراه با علایم دیگر است حتما باید معاینه و در صورت لزوم بررسی شود . توصیه میکنم حتما به پزشک مراجعه کنید .
16 ساله هستم و به مدت 5 است پریود نشدم. دل درد و یبوست هم دارم. علت چیست؟
نامنظم بودن قاعدگی علل مختلفی مثل اختلالات هورمونی، تیرویید، کیست های تخمدان و ... دارد توصیه میکنم حتما توسط متخصص زنان ویزیت شوید و یک ازمایش کامل خون و هورمون و سونوگرافی انجام دهید و درمان مناسب دریافت کنید. پاسخ از: دکتر علی رحمانی
منبع:
مطالب مرتبط
تنبلی تخمدان یا سندرم پلی کیستیک
بلوغ دختران از چه سنی شروع میشود؟
بیماری آندومتریوز چیست؟
علت عقب افتادن پریود چیست؟
علائم قبل از پریود و درمان آنها
تاثیر آنتی بیوتیک‌ ها بر پریود
آخرین مطالب
درد مفصل
تفاوت ناتوانی جنسی و عقیم بودن (نازایی)
انواع سرفه و درمان
آسپارتام چیست؟
علت سنگین شدن سینه ها
امیکرون کودکان